Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakłady (mleczarnia?) przy ulicy Bytowskiej - stadnina
Autor Wiadomość
bio 

Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 3
Wysłany: Sro Lis 04, 2009 10:07 pm   Zakłady (mleczarnia?) przy ulicy Bytowskiej - stadnina

Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Podczas dzisiejszej eskapady po lasach oliwskich obfotografowaliśmy pewien opuszczony zakład znajdujący się przy ulicy Bytowskiej. Na tym samym (?) terenie znajduje się stadnina koni - zresztą dawna brama zakładowa jest przez jeźdźców nadal wykorzystywana. Zdjęcie ze środka:

http://bio.homeunix.com/h...lina2009/24.cgi

Interesuje mnie jaką funkcję ów zakład pełnił? Do kogo należy? Dlaczego przestał funkcjonować? Odkryłem go już dawno (z 5 lat temu), wtedy jeszcze strop był cały, a główne drzwi stały otworem - niestety, cyfrówki wtedy nie posiadałem... Coś mi kołacze po głowie, że to jakaś mleczarnia była, ale skąd takową informację niby wyciągnąłem to już nie pamiętam - być może były to wyłącznie moje domysły.

BTW. Interesujące wydają się jeszcze jedne zakłady - jakieś warsztaty samochodowe przy ulicy Polanki (niedaleko instytutu IPN):

http://bio.homeunix.com/h...na2009_3/24.cgi

Zwiedziliśmy je dość dokładnie 2-3 lata temu. Była tam mała strażnica, hala z kanałami (teraz zostały zasypane lub zalane betonem, po ciemku nie było za dobrze tego widać), pomieszczenia gospodarcze, sanitarne, itp. Walały się tam karty pojazdów, które sobie przywłaszczyliśmy (niestety, zostały nam skradzione, ale to dłuższa historia :) ). Ktoś coś wie? Dlaczego je zamknięto? Kto jest właścicielem tego terenu?

Pozdrawiam eksploratorów!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk