Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
KOCHANA MUSZLA
Autor Wiadomość
PAULUS MAZUR 
Olexy i kleksy


Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 303
Wysłany: Czw Mar 10, 2005 7:43 pm   KOCHANA MUSZLA

CZESC -dzisiaj z Panoramy dowiedziałem się że zlikwidują muszlę koncertową na placyku zebrań ludczyków-to smutne.Trzeba by porobic sobie zdjęcia na jej tle-bo nie długo juz jej nie będzie.
 
 
wrangla 
co to w ogóle jest za nick...


Dołączyła: 01 Gru 2004
Posty: 1220
Wysłany: Czw Mar 10, 2005 7:46 pm   

Muszla będzie rozebrana
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Czw Mar 10, 2005 7:55 pm   

Ciekawe czemu? Czy ktoś wie co się tam w zamian planuje?
 
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Czw Mar 10, 2005 7:59 pm   

Cytat:
Gdańsk potrzebuje takiego miejsca w pobliżu centrum, gdzie bez przeszkód mogłyby się odbywać duże imprezy kulturalne, dla wielu tysięcy gdańszczan. Plac przy Bramie Oliwskiej, bez muszli koncertowej - reliktu dawnej epoki, świetnie spełni to zadanie - stwierdził prezydent Gdańska.
Dodam, że i w zimie wykorzystamy możliwości placu, chociażby organizując lodowisko dla młodych gdańszczan, którzy mieszkają w dzielnicach zbyt odległych od hali „Olivia” - dodał Paweł Adamowicz, w rozmowie z redakcją portalu www.gdansk.pl

:dizzy: [w zastępstwie bardziej dosadnego emota :wink: ]

Koncertowy demontaż
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Czw Mar 10, 2005 8:08 pm   

"Relikt dawnej epoki"? Czy może mi ktoś wyjaśnić co komunistycznego jest w tej muszli? Chyba, że chodzi o inną epokę.
_________________
 
wrangla 
co to w ogóle jest za nick...


Dołączyła: 01 Gru 2004
Posty: 1220
Wysłany: Czw Mar 10, 2005 8:17 pm   

...no ale powodem rozbiórki nie jest to, że muszla jest "reliktem dawnej epoki" (cokolwiek miało to znaczyć), powodem jest zły stan techniczny.

Cytat:
W dniu 14 stycznia Miejski Dom Kultury zlecił sporządzenie ekspertyzy stanu technicznego i bezpieczeństwa dalszego użytkowania muszli koncertowej. Zadanie to wykonało Biuro Ekspertyz, Wycen i Projektowania Budownictwa „Ekspert”, które w dniach 15 - 16 stycznia 2005 roku dokonało przeglądu stanu technicznego budowli.

Muszla koncertowa obecnie nie jest wykorzystywana, a na przestrzeni ostatnich 50 lat wykorzystywana była sporadycznie. W znacznym stopniu zdewastowane są elementy wewnętrzne i zewnętrzne budowli. W elementach konstrukcyjnych występują poważne uszkodzenia - tak jest w przypadku konstrukcji żelbetowej oraz murów nośnych. Popękane są ściany dobudówek, które częściowo rozpadają się. Dach, poważnie uszkodzony, nie chroni przed zalewaniem wnętrza „muszli” w czasie deszczu. Inne elementy konstrukcji - boczne wiaty, schody i scena nie spełniają podstawowych wymogów bezpieczeństwa i są wadliwie skonstruowane.

Wnioski ekspertyzy są jednoznaczne. Obiekt powinien być w całości rozebrany. Stopień zniszczenia elementów oraz wadliwe rozwiązania funkcjonalno-użytkowe nie uzasadniają przeprowadzenia jego remontu lub modernizacji.
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Czw Mar 10, 2005 8:38 pm   

Trudno. Osobiście jakoś nie czuję do niej sentymentu. Ale to:
Cytat:
Powodem demontażu obiektu jest jego niedobry stan techniczny. Wykazała to ekspertyza zlecona fachowcom przez dyrekcję Miejskiego Domu Kultury.

... jest jakby znajomy scenariusz. Obiekt niszczeje przez x lat, potem robią ekspertyzę i okazuje się, że trzeba go rozebrać. Ciekawe...
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Mar 10, 2005 9:06 pm   

Jest jescze inny scenariusz (dotyczący raczej obiektów zabytkowych): otwiera się obok punkt skupu złomu i nie trzeba nawet zdejmować kłódki z drzwi :II Typowe...
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Czw Mar 10, 2005 9:41 pm   

Grün napisał/a:
Ciekawe czemu? Czy ktoś wie co się tam w zamian planuje?

nie chcę Cię straszyć, ale miałaby tam stanąć nowa siedziba Twojej ukochanej Operetki :D
(ale nie wiem, czy te plany są nadal aktualne)
 
tomi 


Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 156
Wysłany: Sob Mar 12, 2005 1:07 pm   

witam
Ja słyszałem ze sa zakusy na zmaine nazwy pl. zebrań ludowych . Ponoc jest prpozycja jakiejs młodziezówki na pl. Kuronia
_________________
Foto-Lisek
 
Pietrucha 
onomasta-gangsta
Pietruszy


Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 1307
Wysłany: Sob Mar 12, 2005 3:46 pm   

A czy ten plac ma w ogóle jakąś oficjalną nazwe?

Co do nazwania go imieniem Kuronia... ja jestem przeciwny nadawnia nazw czemukolwiek nazwiskami jakichkolwiek polityków itp, bo to czy zasłużył czy nie będzie zawsze sprawą dyskusujną. Nawet jak nie teraz to jak czasy się troszkę zmienią.
_________________
Peter von Danzig
 
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Sob Mar 12, 2005 3:54 pm   

Pietrucha napisał/a:
A czy ten plac ma w ogóle jakąś oficjalną nazwe?

No oczywiście! Nazywa się placem Zebrań Ludowych.
Ja bym nie miał nic przeciwko zmianie tej nazwy.
_________________
da, da, da...
 
 
jahrek 


Dołączyła: 07 Mar 2005
Posty: 555
Wysłany: Sob Mar 12, 2005 4:29 pm   

Niespecjalnie mam jakiś określony stosunek do samej nazwy placu...gdyby zmieniono ją, nic by mi to nie przeszkadzalo....a sama muszla, no cóż, czasem przeważa sentyment- i wlaśnie w przypadku usunięcia muszli trochę będzie jej brakować... :II
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Sob Mar 12, 2005 4:56 pm   

A nie mógłby zostać placem przy Bramie Oliwskiej?
Nazywanie miejsc nazwiskami polityków powoduje, że co jakiś czas trzeba nazwę zmieniać. A to w topografii najgłupsze co można robić.

Skoro używają nazwy w jakimkolwiek kontekście, to znaczy, że ona istnieje w świadomości społecznej. Nie ma już ogrodów przy Neugarten ani przy Langgarten, a nazwy są. Nie widzę powodu, dla którego niedaleko nieistniejącej bramy nie mógłby istnieć plac nazwany od niej.
 
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Pią Kwi 08, 2005 2:14 pm   

Kto nie zdążył obfotografować muszli – już nie będzie miał tych zdjęć. Dziś będąc przy Placu Zebrań Ludowych właśnie zauważyłem brak muszli... Będzie mi mimo wszystko brakować czegoś w krajobrazie Gdańska.
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
Ostatnio zmieniony przez Marcin Pią Kwi 08, 2005 5:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk