Dawny Gdańsk

Nie-dawny Gdańsk - windy "odważnikowe"

seestrasse - Pon Maj 14, 2012 2:06 am
Temat postu: windy "odważnikowe"
drodzy forowicze :) czy w Gdańsku (bądź niedalekich okolicach typu Sopot czy Gdynia) gdzieś jeszcze działają te cuda techniki? marka ZREMB, drzwiczki wewnątrz kabiny, charakterystyczne zapadnięcie się podłogi przy wchodzeniu do windy... :wink:
ruda - Pon Maj 14, 2012 7:28 am

Jakiś czas temu była w Muzeum Archeologicznym .
jaca2003 - Pon Maj 14, 2012 11:11 am

Wydaje mi się że wieżowce na Stogach nadal je posiadają.
Pozdrawiam

luanda - Pon Maj 14, 2012 11:08 pm

Gdynia: Świętojańska 18, 3-go Maja 27
seestrasse - Wto Maj 15, 2012 12:22 am

dzięki :D ach, te wspomnienia :wink:
Colonel - Wto Maj 15, 2012 7:37 am

luanda napisał/a:
Gdynia: Świętojańska 18, 3-go Maja 27

Chyba też na Świętojańskiej 39

grzechuu - Wto Maj 15, 2012 6:21 pm

Słabe ujęcia, bo na szybko po cichaczu :hihi: ale jak zobaczyłem wewnętrzne drzwiczki to nie mogłem sie powstrzymać (Archeologiczna)
seestrasse - Sro Maj 16, 2012 12:14 am

super!
grzechu, a to jednobiegówka? (czy zatrzymuje się gwałtownie) :)

a tak w ogóle - może jest ktoś chętny na wspólne oblukanie wind w tzw. realu? :)

ocsid - Sro Maj 16, 2012 5:23 pm

Jest też w Gdyni na Śląskiej, w tym najwyższym wieżowcu przy skrzyżowaniu z Warszawską ;)
demboos - Pią Cze 01, 2012 4:01 pm

Taka winda chyba funkcjonuje w starym budynku ETI na PG - a przynajmniej funkcjonowała w 2005 roku. Nie w głównym szybie, a w tym bocznym, pomocniczym.
misiek68 - Pią Cze 01, 2012 5:48 pm

Pamiętam taką w Gdyni,blok Władysława IV przy Wójta Dadtkego...
Rysio - Nie Cze 24, 2012 2:47 pm
Temat postu: windy
seestrasse napisał/a:
dzięki :D ach, te wspomnienia :wink:


Przywróciłaś mi pamięc o windzie,która w ogóle nie miała drzwi.Mało tego-jechała wolno,dostojnie niezatrzymując się między piętrami. Wysiadanie i wsiadanie następowało w biegu :roll: Nie żartuję 8O !! Taką windą jechałem u schyłku lat 1960-tych w budynku Dyrekcji Kolei.

zreimizak - Nie Cze 24, 2012 6:22 pm
Temat postu: Re: windy
Rysio napisał/a:
seestrasse napisał/a:
dzięki :D ach, te wspomnienia :wink:


Przywróciłaś mi pamięc o windzie,która w ogóle nie miała drzwi.Mało tego-jechała wolno,dostojnie niezatrzymując się między piętrami. Wysiadanie i wsiadanie następowało w biegu :roll: Nie żartuję 8O !! Taką windą jechałem u schyłku lat 1960-tych w budynku Dyrekcji Kolei.


Miales przyjemnosc jechac winda "okrezna" zwana potocznie Paternoster :wink:

Dieter - Nie Cze 24, 2012 7:35 pm
Temat postu: Re: windy
zreimizak napisał/a:
Miales przyjemnosc jechac winda "okrezna" zwana potocznie Paternoster :wink:

Obok dwoch normalnych wind glowny budynek stoczni Blohm + Voss w Hamburgu mial taki wlasnie Paternoster, gdzie 10 lat pracowalem.
Budynek jeszcze istnieje, ale nie wiem, czy ten Paternoster tam jeszcze jest. On byl niezawodny. :==

seestrasse - Nie Cze 24, 2012 10:14 pm

paternoster w budynku DOKP! dlaczego go już nie ma... :(
najbliższe dźwigi okrężne to zdaje się we Wrocławiu, Opolu i Katowicach. niestety nie byłam. ale jak dopisze mi szczęście, będę miała okazję zobaczyć paternoster w ratuszu w Stuttgarcie :)
Rysiu, zazdroszczę :) a "odważyłeś" się pokonać odcinek zmiany kierunku? :wink:

Rysio - Pon Cze 25, 2012 5:49 pm

seestrasse napisał/a:
Rysiu, zazdroszczę a "odważyłeś" się pokonać odcinek zmiany kierunku?

Zesiu miła.Byłem smykiem-prowodyrem takich przygód.Kolegi ojciec pracował w DOKP.Ale wejście było pod ścisłym dozorem panów w czapkach z paskami pod brodą.Opracowaliśmy plan.Weszlismy jakimś wejściem przez piwnice."Podłączyliśmy" się pod jakiegoś urzędnika i razem pojechaliśmy tym paternosterem.Stąd dumni i przerażeni doszliśmy do pokoju ojca kolegi.Byłem w pod takim wrażeniem gmachu,wagi urzędu,że nie zdawałem sobie sprawy z unikalności windy.Oczywiście ojciec kolegi szybko wybił nam z głowy eksplorację strychu(taki mielismy cel).A szkoda :II .Bylismy świeżo po zwiedzaniu ówczesnego wysypiska śmieci na Oruni łącznie z kąpielą w ścieku smoły z papowni,próbie wyprawy z Szańca Jezuickiego podziemnym tunelem choćby do Malborka :D .Tak,że paternoster zebraliśmy,ale nim dookoła ja nie jechałem :skolowany:

seestrasse - Wto Cze 26, 2012 1:36 am

i tak Ci zazdroszczę i podziwiam :==
mnich3001 - Nie Sie 05, 2012 6:41 pm

Eee, w DOKP nie było tak źle. Ruchome schody na Dworzec PKS i ta nieszczęsna winda to był stały element naszych wakacyjnych wycieczek po mieście. Często jeździliśmy tam tą windą. Pierwsza "runda" to było coś, nie wiedzieliśmy czego się spodziewać :)

Z tego co pamiętam to już windy tam nie ma, wymienili ją na zwykłe produkowane przez ZREMB, dziś pewnie też są wymienione na jakieś nowszejsze.

turecki - Nie Sie 05, 2012 7:13 pm

Winda jak na fotce jest w budynku "Kokoszek".
cw - Wto Sie 28, 2012 6:40 pm
Temat postu: Re: windy "odważnikowe"
seestrasse napisał/a:
drodzy forowicze :) czy w Gdańsku (bądź niedalekich okolicach typu Sopot czy Gdynia) gdzieś jeszcze działają te cuda techniki? marka ZREMB, drzwiczki wewnątrz kabiny, charakterystyczne zapadnięcie się podłogi przy wchodzeniu do windy... :wink:

Witam
Na Wałowej w wieżowcu prawie na przeciw przychodni

seestrasse - Wto Sie 28, 2012 11:47 pm

dziękuję za info :D :==

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group